PsychoDietetyk

Psychodietetyka

Idzie wiosna….

Wiosna idzie…

W związku z tym jedni chcą się zakochać, inni posprzątać mieszkanie, niektórzy marzą o potomstwie, jeszcze inni…  chcą schudnąć. Wiosna, to taka pora, gdzie nie tylko budzi się dookoła roślinność i zwierzęta ale i … ludzie.

Kiedy tak sobie patrzę na roślinki, to szczerze mówiąc im zazdroszczę. Bo dlaczego każda z nich wyrasta ot, tak sobie z ziemi i nie jest ani za chuda, ani za gruba, rośnie sobie i rozwija się zupełnie bezstresowo. I tak się zastanawiam, dlaczego ludziom tak łatwo to nie wychodzi?

Czyżby fakt, bycia istotą rozumną zmuszał nas do bycia jednocześnie istotami z wewnętrznymi problemami?

Jak tu się cieszyć, z tych kolejnych wiosennych „odrodzin” skoro wokół pozostają te same, nierozwiązane problemy… Niby się budzimy na wiosnę, ale z jakimś takim przekonaniem, że sen był koszmarny, a teraz może być tylko gorzej.

I niby jesteśmy starsi, powinniśmy być mądrzejsi, a problemy jak były tak są. Mało tego, rośnie presja zewnętrzna, rodziny, znajomych, pracodawców, a czasami zupełnie obcych ludzi, którzy mają jakieś wyobrażenie na temat tego co powinniśmy, robić, jak powinniśmy wyglądać, jak powinniśmy żyć.

Media lansują nam wzorce, wpędzając nas w jeszcze większą depresję, bo nawet gdybyśmy nic niejedli, żeby osiągną rozmiar XXS, to skąd jeszcze wziąć kasę na szpilki od Manolo Blahnika?

Czy można na to coś poradzić?

Proponuję, z okazji wiosny skorzystać trochę z filozofii… roślinek.

Po pierwsze: Wyznacz sobie cel. Bardzo konkretny. Roślinka, od samego początku wie, czy chce być stokrotką, czy marchewką.

Po drugie: ciesz się chwilą. Nie wracaj do przeszłości. Roślinka nie ma zwyczaju skarżenia się na los, że kiedy była jeszcze małym nasionkiem ogrodnik źle ją potraktował wysadzając na mniej nasłonecznioną grządkę. Roślinka cieszy się z tego słońca, które ma, i wie, że im wyższa urośnie, tym promieni słonecznych będzie więcej. Nie przejmuj się także przyszłością. Roślinka nie zastanawia się, czy przypadkiem na jej własnej grządce nie wykończą jej chwasty. To nie ma znaczenia. Wyznaczyła sobie cel i go realizuje.

Po trzecie: Nie porównuj się z innymi. Roślinka nie dostaje doła, z tego powodu, że obok niej rośnie drzewo, które jest kilka razy większe i nie zastanawia się czy przypadkiem to z nią coś jest z nią nie tak.

Po czwarte: traktuj dobrze swoje ciało, nie masz innego. Dostarczaj mu niezbędnych minerałów, wody w dużej ilości i odżywiaj tym, co zdrowe.

Po piąte zachowuj się jak osoba szczęśliwa, bo Twoje zachowanie wpływa na emocje. Zaczynaj dzień od uśmiechu i wystawienia twarzy do słońca. Z każdym dniem, będzie go więcej!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>