PsychoDietetyk

Psychodietetyka

Czym karmisz swoje dziecko?

Czy podałabyś swojemu dziecku do jedzenia pastę do butów albo ciastka faszerowane proszkiem do prania? Pozwoliłabyś mu wypić płyn do mycia podłóg – tylko dlatego, ze ładnie pachnie?

Nie? Nawet, gdyby Ci powiedziało, że WSZYSTKIE DZIECI W SZKOLE tak robią?

To dlaczego zgadzasz się na to, aby żywiło się w fastfoodach, mimo, że podstawowym składnikiem podawanych tam dań jest CHEMIA (jak : konserwanty, polepszacze smaku).

Zwykle zwraca się uwagę na to, że hamburgery, frytki i tym podobne jedzenie jest wysokokaloryczne.

Dzieci bardzo szybko spalają kalorie i jest wiele produktów wysokokalorycznych, które mimo wszystko są zdrowe np.: tłuste ryby. Problem z fastfoodową żywnością polega na tym, że ze względu na jej skład jak i technologię produkcji – ( śladowe ilości wartości odżywczych -takich jak błonnik, witaminy i minerały, obecność nasyconych tłuszczów oraz soli) ma szkodliwe działanie dla organizmu. A zatem, teoria, że dzieci czy „chudzi” mogą żywić się w fastfoodach, bo im „przytycie” nie grozi jest absolutnie błędna. Szkodliwość spożywania takich produktów nie wiąże się wyłącznie z dodatkowymi fałdkami na brzuchu ale z cukrzycą, miażdżycą, niedomaganiem układu krążenia. Co więcej, badania wykazały, że takie jedzenie niweczy korzyści jakie dzieci otrzymują w trakcie karmienia piersią. Badania dotyczyły zachorowań dzieci na astmę- i o ile dzieci karmione piersią otrzymują niejako dodatkową ochronę przed tym schorzeniem, to ochrona ta jest niwelowana, jeśli dzieci żywią się (częściej aniżeli dwa razy w tygodniu) w fastfoodach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>